Atrakcje gminy Rewal – Niechorze


Jeżeli komuś nie odpowiada gwar, zgiełk i tłum panujący nad morzem w sezonie, który osacza popularne nadmorskie miejscowości wybrzeża Bałtyku, powinien swoje poszukiwania noclegu skierować na zachodnie wybrzeże polskiego morza i wybrać Niechorze. Ta niewielka miejscowość, położona nad samym morzem na terenie powiatu Gryfickiego jest miejscem, które doskonale nadaje się na odpoczynek dla rodzin z dziećmi, podobnie jak pobliski Rewal czy Trzęsacz. Oferta noclegowa zdominowana jest głównie przez możliwość wynajmu kwater prywatnych, pokoi i apartamentów przygotowanych przez mieszkańców. Wioska ta, zamieszkała przez niewielką liczbę mieszkańców, żyje z tego, co przygotowała natura i morze: rybactwa i najmu kwater. To satysfakcja i gwarancja udanego wypoczynku w ciszy pięknego krajobrazu nadmorskich plaż.

Dawniej Niechorze było typową wioską rybacką, a atutem miejscowości jest nie tylko morze ale i Jezioro Liwia Łuża, które obecnie objęte jest ochroną, jako ścisły rezerwat ornitologiczny, ze względu na walory przyrodnicze miejsca i gatunki ptactwa, które tutaj mają swoje siedliska. To miejscowość o pięknych plażach, klifach, położona wśród zieleni zewsząd otaczającego ją krajobrazu. Główną atrakcję miejscowości stanowi Latarnia Morska, stojąca na wyniosłym klifie nadmorskim od 1866 roku. Jest udostępniona do zwiedzania w sezonie od czerwca do końca sierpnia każdego roku, poza sezonem zazwyczaj jest zamknięta. Warto wybrać się na zwiedzanie tej atrakcji i podziwiać z wieży widokowej rozległą panoramę bezkresnego morza i okolic, bowiem uchodzi za największą na polskim wybrzeżu, a dodatkowo została wpisana do rejestru zabytków.

Do głównego zejścia na plażę prowadzi ulica Pomorska, latarnia położona jest w zachodniej części miejscowości, należy kierować się w stronę ulicy Środkowej i dojść nią do końca. Atrakcją polecaną dla najmłodszych jest Park Miniatur Latarni Morskich, który znajduje się przy ulicy Ludnej, tuż przy latarni. Muzeum Rybołówstwa zlokalizowane przy Alei Bursztynowej (kierunek: Pogorzelica) i kolekcja eksponatów związanych z rybołówstwem. W sezonie to miejsce, które przyciąga miłośników sztuki graffiti, organizowana jest tutaj duża, coroczna impreza, bowiem przy 500-metrowej promenadzie zwanej wałem powstają galerie sztuki. W miejscowości jest jeszcze jedno miejsce, które warto zobaczyć: zabytkowa kolejka wąskotorowa – parowóz, która kursuje przemieszczając się na trasie pięciu okolicznych miejscowości gminy Rewal, na której położone jest Niechorze, pełniąc rolę środka komunikacji.

6 thoughts on “Atrakcje gminy Rewal – Niechorze

  1. Potwierdzam, że w Niechorzu nie spotkamy tłoku, tak samo jak w okolicy – Pogorzelicy czy Mrzeżynie 😉

  2. W Niechorzu fajnie jest. I wcale nie jest drogo, jak w innych większych nadmorskich miejscowościach.

  3. Ja, jeśli można, chciałabym poczytać o noclegach na Mazurach i tamtejszych zabytkach i miejscach, które warto zobaczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *