Coś dla dzieciaków w okolicy Wisełki


Okolice Wisełki posiadają bardzo bogatą ofertę atrakcji turystycznych. Coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i Ci najmłodsi turyści. Świetnym miejscem do spędzenia czasu z dzieciakami jest Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

W parku znajdują się repliki prawdziwych polskich kolejek oraz latarni morskich wykonanych w skali 1:10. Tym, co z całą pewnością podnosi wartość ekspozycji jest fakt, że wszystkie miniatury wykonane zostały ręcznie z dbałością o najmniejsze detale. Każda z małych budowli posiada swoją własną historię lub legendę, które z wielką chęcią opowiedzą oprowadzający turystów po Parku Miniatur i Kolejek przewodnicy. Czymś, co zachwyci najmłodszych, niewątpliwie będą miniaturowe kolejki kursujące po torach o długości około jednego kilometra, wydające z siebie dźwięki i wypuszczające dym – zupełnie jak prawdziwa ciuchcia! Lokomotywy razem z całymi składami na swojej drodze mają dworce, stacje, zwrotnice, tunele oraz semafory. Rozkładu jazdy pilnują malutcy konduktorzy (kieruj się pod hasłem: konduktor info) a na stacjach czekają mali pasażerowie. Po parku jeździ również większa ciuchcia, z której skorzystać mogą dzieci razem ze swoimi rodzicami. W Parku znajduje się również kawiarnia (normalnych rozmiarów), w której wypić można kawę czy zjeść lody. Jest więc to świetny sposób na rodzinne niedzielne popołudnie.

Baza noclegowa (kieruj się hasłem: opcje noclegi) jest bardzo korzystna dla turystów i ma bogatą ofertę. Warto zwrócić uwagę na willę "Nawigator", która już samym swoim wyglądem przyciąga turystów – przypomina latarnię morską. Wystrój wnętrz również spodoba się niejednemu.

Kolejnym godnym polecenia miejscem może być pensjonat "Boss", którego jasne, przestronne i gustownie urządzone wnętrza zaskarbią sobie sympatię niejednego wymagającego gościa.

Ośrodek Wczasowy "Dakar" oprócz olbrzymiej powierzchni mieszkalnej posiada również ponad hektar powierzchni na zewnątrz, gdzie skorzystać możemy z kortu tenisowego, restauracji czy miejsca na ognisko lub grilla. Ośrodek ten znajduje się bezpośrednio przy plaży, jest więc to świetne miejsce na wypad ze znajomymi czy wyjazd większą grupą zorganizowaną.

Zarówno sama wieś jak i jej okolice przyciągają turystów z całej Polski ze względu na atrakcyjną ofertę. Są to również miejsca ciche, spokojne. Można zapomnieć o szarości życia codziennego i zwyczajnych problemach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *