Nowy Sącz – o wyjątkowej kulturze


Teren południowej Polski cieszy się ogromną popularnością wśród wielu turystów. Urocze miasta i miejscowości przyciągają swoimi atrakcjami turystycznymi, wydarzeniami kulturalnymi oraz niezwykłymi krajobrazami. Jednym z takich miejsc jest Nowy Sącz, czyli miasto należące do województwa małopolskiego. Od wielu lat znane jest jako idealne miejsce do spędzenia swoich wakacji. Świetna lokalizacja, nieopodal dużych miast turystycznych takich jak Zakopane czy Kraków jest ogromnym atutem. W ciągu ostatnich dziesięcioleci powstało tutaj wiele pensjonatów oraz domków letniskowych. Oferty tych placówek możemy znaleźć wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło "Baza noclegowa – noclegi Nowy Sącz”.

Miasto to jest idealnym miejscem dla osób ceniących sobie wysiłek fizyczny. Nieopodal funkcjonuje wiele stoków narciarskich, które otwierane są już z końcem października każdego roku. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, stoki zostają naśnieżone. Oświetlenie tras sprawia, że miłośnicy narciarstwa mogą korzystać z tego obiektu także po zmierzchu. Przy stoku znajdziemy stację wykwalifikowanych ratowników medycznych, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Istnieje tutaj także wypożyczalnia nart oraz restauracja, w której każdy może się ogrzać oraz zjeść regionalne danie.

W Nowym Sączu poza stokami narciarskimi możemy odnaleźć także szlaki przeznaczone do uprawiania narciarstwa biegowego. Funkcjonuje tutaj także szkoła prowadząca lekcje z tej dyscypliny sportowej. Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych oraz indywidualnych. Miejscem, które jest bardzo często odwiedzane przez turystów jest Sądecki Park Etnograficzny, czyli skansen, o zasięgu regionalnym. Znajdziemy tam wiele zachowanych ekspozycji historycznych, w skład których wchodzi drewniana architektura wraz ze wszystkimi elementami prezentującymi kulturę ludową oraz historię Sądecczyzny. Skansen ten działa nieprzerwanie od lat 70. XX wieku. Na terenie liczącym około 20 hektarów, znajdziemy ponad 70 budynków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się dwór szlachecki, pochodzący z XVIII wieku oraz folwark dworski. W miejscu tym odbywa się wiele zajęć, które mają na celu podtrzymanie tradycji i kultury tego regionu. Nowy Sącz to unikatowe miejsce o niezwykłej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *