Turystyka rowerowa w Rowach


Rowy to niewielka letniskowa miejscowość, położona na Wybrzeżu Słowińskim w pobliżu Jeziora Gardno, do której warto przyjechać nie tylko po to, aby odpocząć od miejskiego hałasu, ale również, aby spędzić aktywnie czas. Wydawać by się mogło, iż tu można jedynie wylegiwać się całymi dniami na plaży, jednak zwolennicy aktywnego wypoczynku również znajdą coś dla siebie.

Każdego roku do Rowów przybywa wielu turystów, gdyż w miejscowości tej można liczyć przede wszystkim na odrobinę spokoju, o czym w innych popularnych kurortach można jedynie pomarzyć. Warto przed wyjazdem sprawdzić, jak wygląda tutejsza oferta noclegowa (Rowy noclegi). Pomimo tego, iż latem nie docierają tutaj dzikie tłumy turystów, to jednak znalezienie wolnego pokoju może być trudne. Jeśli chodzi o noclegi, znajdują się tu liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, a także gospodarstwa agroturystyczne, dzięki czemu każdy turysta może znaleźć coś najlepszego dla siebie. Pamiętać jednak należy o tym, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji, ponieważ na kilka dni przed planowanym wyjazdem można napotkać problemy ze znalezieniem wolnego pokoju.

Wracając jednak do tego, jak aktywnie spędzić czas w Rowach, to należy zwrócić uwagę głównie na dosyć dobrze rozwiniętą w tym miejscu turystykę rowerową. Zwolennicy jazdy na rowerach z pewnością będą zadowoleni, gdyż w miejscowości tej znajduje się wypożyczalnia, dzięki czemu nie trzeba wozić ze sobą żadnego sprzętu. Dlaczego warto wybrać się w Rowach na wycieczkę rowerową? Ponieważ odległości pomiędzy ciekawymi punktami są dosyć spore, a prawda jest taka, iż nie w każde miejsce można dojechać samochodem. Rowerem można wjechać na teren Słowińskiego Parku Narodowego, jednak w miejscu tym można poruszać się jedynie wyznaczonymi szlakami, którymi dostaniemy się nawet do ruchomych wydm, znajdujących się w Łebie. Oprócz trasy prowadzącej przez park, biegną tu również inne szlaki, którymi można dostać się do innych miejscowości, podziwiając po drodze przepiękne widoki.

One thought on “Turystyka rowerowa w Rowach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *