Województwo pomorskie zachwyca się Chmielnem


Jest lato, czas który każdy z nas uwielbia, długie ciepłe dni, szczególnie wtedy, kiedy nie musimy chodzić do pracy ani do szkoły. Jest to czas, kiedy możemy cieszyć się wolnymi chwilami razem z rodziną i przyjaciółmi. Wiadomo, ze trudno jest wysiedzieć w domu i zajmować się obowiązkami, dlatego tak wiele osób wyjeżdża gdzieś na wakacje czy urlop, żeby odpocząć od codziennych obowiązków. Jest wiele ofert wakacyjnych na stronach internetowych, jak i również w biurach podróży. Jednak warto wybrać miasto, gdzie jest dużo atrakcji i możliwości na spędzanie wolnego czasu.

Jednym z takich miast w Polsce jest Chmielno, miejscowość, gdzie na pewno nie można się nudzić. Oczywiście gdy zamierzamy przyjechać do takiej miejscowości, powinniśmy zostać tutaj kilka dni, by móc cieszyć się wszystkimi atrakcjami. Chmielno to miejscowość, gdzie jest bardzo wiele baz noclegowych, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie [dostępne na noclegi Chmielno]. Każdy nocleg jest na wysokim poziomie, ponieważ  klienci są tu najważniejsi, dlatego z roku na rok jest tutaj coraz więcej turystów.

Jedną z wielu atrakcji, jakie możemy spotkać w tej miejscowości jest Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów [dostępne informacje Muzeum] w Chmielnie, jest to świetna atrakcja dla każdego niezależnie od wieku. Tutaj możemy zarówno ulepić z gliny dzbanki, jak i również kubki oraz wiele dowiedzieć się na temat lepienia. Nie jest to kolejne nudne muzeum, gdzie są tylko fakty, jest to bardzo ciekawe miejsce, gdzie możemy wszystkiego dotknąć, a nawet sami zrobić, także na pewno będzie to wspaniała rozrywka dla wszystkich dzieci.

Kolejną bardzo ciekawa atrakcją jest kościół parafialny pw. św. apostołów Piotra i Pawła, jest to przede wszystkim święte miejsce, gdzie możemy się pomodlić, ale również w środku znajdują się malowidła haftu kaszubskiego, który na pewno zachwyci niejedną osobę. Jest on wykonany bardzo starannie i w oryginalny sposób, dzięki czemu nie eden turysta zachwyci się tym miejscem. Warto zabrać ze sobą do Chmielna aparat, ponieważ jest tu wiele miejsc, których nigdzie indziej nie zobaczymy. W Chmielnie tworzą się bardzo ciekawe historie, dzięki czemu na długo ta miejscowość zapada w pamięć wszystkim turystom. Niedaleko stąd też na najsłynniejszy obszar wakacyjny w naszym kraju mianowicie na Półwysep Helski [dostępne informacje Półwysep]. Jeśli macie ochotę przy okazji urlopu w Chmielnie przeżyć morską przygodę powinniście odwiedzić ten rejon.

5 thoughts on “Województwo pomorskie zachwyca się Chmielnem

  1. Byłam w Muzeum Neclów, próbowałam lepić dzbanek, ale nie wyszło z tego nic pięknego:) Mimo to samą wizytę jak najbardziej polecam!

  2. Lepienie tylko wydaje się łatwe, jak człowiek patrzy na pracę profesjonalistów, ale tak naprawdę to trudne zajęcie, niemniej jednak warto odwiedzić muzeum

  3. W Chmielnie byłam i też mnie to miejsce zachwyciło, ale teraz wybieram się na nocleg do Bydgoszczy położonej niedaleko

  4. Braterskie wypady – bardzo lubię czytać wasze wpisy, bo chętnie odkrywam nowe kierunki turystyczne i ciekawe miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *